Uvěřitelná skutečnost

Možná přemýšlíte, co se skrývá pod slovním spojením, které dalo název i těmto stránkám. Je to velmi jednoduché – je to osobité vnímání i vyjádření pohledu na Svět, ve kterém žijeme. A nemyslím tím pouze svět fyzična, který většina z nás vnímá jako jediný reálný. Možná by bylo přesnější napsat Vesmír, a možná bychom společně našli i jiný, výstižnější název, ale nechám na pocitech každého z Vás, co je nejvhodnější. Každý máme svůj jedinečný Život – bod, ve kterém právě tady a právě teď vnímáme své bytí a to nám umožňuje mít i svůj vlastní úhel pohledu na Prostor (vida, další možnost), který sdílíme s ostatními. Je to naše Pravda (a hele), kterou se celý život učíme vnímat, vyjadřovat a sdílet s druhými lidmi. Ale i naše pravda se může v průběhu života nabýváním nových zkušeností měnit. A také není pravidlem, že naše pravda musí být zákonitě pravdou ostatních. I to se učíme přijímat.

Všichni tady žijeme své životy, které mají nějakou strukturu a vnitřní řád – anebo nemají, záleží na našem postoji a vnímání. To je jedno. Prostě si plynou prostorem svým tempem, mají svoji dynamiku, která se dá předvídat… a najednou se stane něco zvláštního (jedno, jestli to vnímáme kladně či záporně) a my máme pocit, že se náš život točí naruby. Troufám si říct, že většina lidí v takový okamžik popisuje situaci způsobem, že se děje něco nemožného, že vidí něco neskutečného nebo zažívá něco neuvěřitelného. Ale je to skutečně tak? To, že něčemu nechci věřit, ještě neznamená, že to neexistuje. Jinak řečeno: pokud se něco děje, ať je to jaké chce, musím přijmout především fakt, že je to možné, pokud to vidím, je to skutečné i kdyby to byl přízrak či fata morgana a pokud to prožívám, je to uvěřitelné, protože je obtížné nevěřit svým pocitům. A to doslova i přesto, že ne vždy si danou situaci dokážeme vysvětlit na základě zkušeností svých nebo převzatých.

Znamená to, že pokud se rozhodnu vzít život do svých rukou, sám si také rozhoduji, jaké vlastnosti svému životu přisoudím. A já se rozhodl, že vše, co žiji i kde to prožívám, je Uvěřitelná skutečnost (bingo).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *