Reflexní terapie zad

Reflexní terapie je jedna z nejstarších přírodních léčebných metod. Odhaduje se, že používá už 5000 let. Vznikla pravděpodobně ve východní Asii (Čína, Indie) a velmi brzy se rozšířila také do Starého Egypta.

Tlak na určité body na rukou či chodidlech může být někdy bolestivý a právě tato bolest signalizuje, že s orgánem, který náleží danému bodu není něco v pořádku. Reflexní masáží se pak postižený orgán uvede do rovnováhy. Po takové masáži bude vaše tělo nejen odpočaté, ale i odolnější, vyrovnanější a tím pádem i zdravější.

Metoda reflexní masáže chodidel se celkem spolehlivě dá využívat i při diagnostice dostačující zejména pro terapii. Reflexní terapií lze působení nasměrovat přesně na daný orgán.

Reflexní masáž zad je metoda, při které se stimulují body v oblasti zad, beder a šíje. Využívají se zde reflexní plochy, meridiánové dráhy a akupunkturní body. Vychází se z toho, že každý orgán v těle má na těle tzv. reflexní plosku, která je energeticky a nervově spojena právě s daným orgánem. Masáží se ovlivňuje funkce vnitřních orgánů. Pomocí speciálních hmatů se stimulují ta místa na těle, která jsou spojena s nemocným orgánem nebo místem, na které chceme působit.

Masáž se provádí na sucho nebo s pomocí malého množství masážního krému. Díky této technice se svaly rychle uvolní a bolest problémových partií odezní. Reflexní masáží se obnovuje tok energie v těle. Tato masáž má blahodárný účinek při bolestech hlavy, bolestech svalů a kloubů. Vhodná je při akutní bolesti zad, při léčbě neplodnosti, při zažívacích potížích, dýchacích problémech a po úrazech.

Součástí této masáže je i uvolnění krční páteře, reponace žeber, reflexní masáž chodidel.

Kontraindikace:
Reflexní masáž není vhodná při infekčních, plísňových a zánětlivých onemocněních, při transplantaci orgánů a při nádorových onemocněních bebo pokud trpíte horečkou. Nedoporučuje se v těhotenství.

Doba trvání masáže: cca 45 minut